• Widok kościoła św. Jana Chrzciciela od frontu
  Widok kościoła św. Jana Chrzciciela od frontu

 • Widok kościoła św. Jana Chrzciciela od ul. Abpa A.J. Nowowiejskiego
  Widok kościoła św. Jana Chrzciciela od ul. Abpa A.J. Nowowiejskiego

 • Widok kościoła św. Jana Chrzciciela ul. Ostatniej
  Widok kościoła św. Jana Chrzciciela ul. Ostatniej
 • Figura Jezusa Miłosiernego na dziedzińcu kościoła
  Figura Jezusa Miłosiernego na dziedzińcu kościoła

 • Ołtarz główny i dwa boczne w kosciele św. Jana Chrzciciela
  Ołtarz główny i dwa boczne w kosciele św. Jana Chrzciciela
 • Św Jan Chrzciciel Patron parafii
  Św Jan Chrzciciel Patron parafii
 • Ołtarz główny - Pierwsza Komunia św. w parafii
  Ołtarz główny - Pierwsza Komunia św. w parafii
 • Zmartwychwstanie-Pusty Grób - kościół sw. Jana Chrzciciela
  Zmartwychwstanie-Pusty Grób - kościół sw. Jana Chrzciciela
 • Złóbek-Boże-Narodzenie-2016
  Złóbek-Boże-Narodzenie-2016
 • Grób Pański_2017
  Grób Pański_2017
 • obraz Jezusa Miłosiernego w prezbiterium kościoła św. Jana Chrzciciela
  obraz Jezusa Miłosiernego w prezbiterium kościoła św. Jana Chrzciciela
 • Wnętrze kościoła - Boże Narodzenie-2015
  Wnętrze kościoła - Boże Narodzenie-2015
 • Złóbek-Boże-Narodzenie-2015
  Złóbek-Boże-Narodzenie-2015
 • Chrzcielnica w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku
  Chrzcielnica w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku

 • Ołtarz boczny Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia
  Ołtarz boczny Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia

 • Ołtarz boczny św. Antoniego
  Ołtarz boczny św. Antoniego

 • Ołtarz boczny-obraz św. Antoniego
  Ołtarz boczny-obraz św. Antoniego
 • Ołtarz boczny św. Rocha
  Ołtarz boczny św. Rocha

 • Ołtarz boczny Przemienienia Pańskiego
  Ołtarz boczny Przemienienia Pańskiego

 • Organy w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku
  Organy w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017

 1. W owocnym przeżyciu czasu Adwentu, który przygotuje nas do radosnych świąt Bożego Narodzenia, pomoże nam uczestnictwo w Roratach, rekolekcjach adwentowych i uroczystych nieszporach ku czci Matki Bożej: a) Zapraszamy wszystkich parafian do owocnego przeżycia rekolekcji adwentowych, które rozpoczną się w najbliższy czwartek 7 grudnia. Przez trzy dni rekolekcji: w czwartek, piątek i w sobotę program nabożeństw będzie następujący: a) dorośli o 7.00, 10.00 i 18.00; b) dzieci w czwartek i piątek o 16.30; c) młodzież wraz z kandydatami do Bierzmowania zapraszamy w sobotę na 16.00. Spowiedź rekolekcyjna będzie zasadniczo w czwartek i piątek podczas wszystkich nabożeństw. W dni rekolekcji nie będzie Mszy św. o 6.30. W piątek, w urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP, zapraszamy także na godzinki o 9.30 i na adorację Najśw. Sakr. od godz. 11.00 do 13.00. Rekolekcje będzie prowadził ks. Wojciech Kućko, pracownik Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej. Nasze ofiary składane w ostatnim dniu rekolekcji przeznaczymy do dyspozycji Księdza rekolekcjonisty. Dokładny program rekolekcji jest wywieszony w gablocie, a wszyscy otrzymamy go przy wyjściu z kościoła – jeden program dla rodziny. Starsi i chorzy, pozostający w domu, będą mogli przystąpić do sakramentów św. przed Bożym Narodzeniem w sobotę 16 grudnia – prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.
 2. Msze św. roratnie w dni powszednie Adwentu będą o godz. 7.00.
 3. Uroczyste nieszpory ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP połączone ze Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczną się w czwartek 7 grudnia         i trwać będą do 15 grudnia. Do piątku po Mszy św. wieczorowej modlitwy nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP
 4. We wtorek, 5 grudnia serdecznie zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. w 30 r. śmierci ks. Tadeusza Króla, pierwszego proboszcza naszej parafii.
 5. Jutro w Katedrze o 18.00 Msza św. w intencji płockich wodniaków z okazji dnia św. Barbary.
 6. W tym tygodniu pan organista będzie roznosił opłatki w blokach przy ul. Bielskiej i ul. Ostatniej.
 7. A teraz słowo Biskupa Płockiego:
  Czcigodni Księża, Drogie Siostry Zakonne, Kochani Diecezjanie Płoccy. Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Zgodnie z programem duszpasterskim Kościoła w Polsce pragniemy w najbliższych miesiącach otworzyć się na obecność i działanie Ducha Świętego w życiu naszych wspólnot i każdego z nas. Od zarania dziejów Kościoła, to właśnie Duch Święty sprawiał, że uczniowie Jezusa ruszali w świat, by głosić ludom i narodom dobrą nowinę o zbawieniu. Uzbrojeni Mocą z Wysoka kolejne zastępy misjonarzy opuszczały ojczyste strony, udając się w dalekie strony, których mieszkańcy pozbawieni byli światła Ewangelii. Także dziś nie brakuje duchownych i świeckich, którzy przepowiadają Chrystusa na terenach misyjnych. Są pośród nich również księża oraz osoby konsekrowane z naszej diecezji.  W ostatnich dniach listopada odwiedziłem czterech księży płockich, którzy pracują w Peru nad Amazonką. Dlatego korzystam z okazji, żeby przekazać Wam, Siostry i Bracia, serdeczne pozdrowienia od Księży: Marka, Zbigniewa, Pawła i Radosława. Była to pierwsza wizyta biskupa płockiego u misjonarzy pracujących od wielu lat nad brzegami najdłuższej rzeki świata. Trzech spośród nich jest proboszczami, a jeden rektorem wyższego seminarium duchownego w Iquitos.  Dziękuję dobremu Bogu za czas spędzony wspólnie z misjonarzami, za możliwość poznania z bliska realiów życia misyjnego. Z pewnością niesie ono z sobą wiele radości płynących z budowania wspólnot parafialnych, ale nie brakuje w nim także trudności, z którymi trzeba się zmagać na co dzień. Mówi się, że misjonarze, to żołnierze walczący na pierwszej linii frontu. Dni spędzone z płockimi misjonarzami w peruwiańskiej Amazonii potwierdziły, że jest w tym wiele prawdy. Zderzenie z odmienną kulturą, mentalnością, obyczajami zakorzenionymi często w dawnych wierzeniach, ponadto uciążliwy tropikalny klimat, wymagają od każdego misjonarza głębokiej wiary, hartu ducha, poświęcenia i pokory. Jestem pełen uznania dla płockich misjonarzy, którzy w tych trudnych warunkach dają wspaniałe świadectwo miłości Boga i ludzi żyjących niejednokrotnie w skrajnym ubóstwie. 
  Dlatego proszę Was, Umiłowani Diecezjanie, módlcie się często za naszych misjonarzy! Proście też Pana żniwa o nowe powołania misyjne. Na koniec, chcę gorąco podziękować kapłanom oraz wiernym świeckim za hojne wsparcie materialne misjonarzy, którzy odwiedzają parafie naszej diecezji, jak i za ofiary pieniężne przekazywane na diecezjalny fundusz misyjny - Bóg Zapłać! Dajcie a będzie wam dane, zapewnia nas Jezus w Ewangelii. 
  Niech rozpoczynający się dzisiaj okres Adwentu będzie obfity w dary Ducha Świętego, który przygotuje nasze serca na narodziny Syna Bożego. Ojciec Niebieski nieustannie bowiem posyła swego Syna w mocy Ducha Świętego, aby ludziom żyjącym w ciemnościach niewiary zabłysło światło zbawienia. 
  Z całego serca, Umiłowani, Wam błogosławię i pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza.   Wasz biskup Piotr
 8. Po Mszach św. w dalszym ciągu rozprowadzamy świece „Caritas” w cenie 6 zł i kule w cenie 12 zł. Jest to wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Możemy też nabyć tygodnik „Gość Niedzielny” oraz karty świąteczne i sianko wigilijne. Bóg zapłać za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie czyli w dawnych krajach Związku Radzieckiego .