91. rocznica objawienia Jezusa Miłosiernego w Płocku

 Jezus Milosierny 91 rocznica

22 lutego 2022 roku przypada 91. rocznica pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego siostrze Faustynie Kowalskiej w 1931 roku. Centralna uroczystość odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku 14/18 w Płocku. Eucharystii będzie przewodniczył biskup płocki Piotr Libera. 19 lutego rozpoczynają się rekolekcje do duchowego przygotowania się do tego wydarzenia.

W naszym kościele św. Jana Chrzciciela 22.02.2022 r. tj. we wtorek zapraszamy od godz. 17.00  na adorację Najśw. Sakramentu zakończoną nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. 

Centralna uroczystość rocznicowa odbędzie się na terenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku 14/18 w Płocku. 22 lutego Mszy św. o godz. 17.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi biskup płocki Piotr Libera. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses.

Tego dnia Msze w sanktuarium będą sprawowane także o godz. 6.30, 10.00, 12.00. W Godzinę Miłosierdzia 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16.30 odmówiona zostanie Litania do Miłosierdzia Bożego.

Przed 91. rocznicą można uczestniczyć w rekolekcjach „Doświadczyć Bożego Miłosierdzia”. Od 19 do 21 lutego o godz.17.00 duchowe przygotowanie poprowadzi ks. Sławomir Czajka, biblista, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Trwa Wielka Nowenna przed 100-leciem objawienia. W roku 90. rocznicy w sanktuarium zainicjowano dar duchowy, polegający na odmówieniu 91 Koronek do Miłosierdzia Bożego – modlitwy podyktowanej przez Pana Jezusa św. siostrze Faustynie. Intencję, datę i miejsca odmówienia wierni wpisywali na specjalnym folderze. Foldery te zostaną złożone u stóp Jezusa Miłosiernego w Eucharystii w 91. rocznicę objawienia, czyli 22 lutego.

 
Żródło: 91. rocznica objawienia Jezusa Miłosiernego w Płocku | eKAI