Zmartwychwstanie2020 2

Drodzy parafianie i goście!

Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy. Jako chrześcijanie głośmy nadzieję, pokój i miłosierdzie wszystkim mimo lęku, zwątpienia i śmierci, które przynosi wojna. Pokoju serca, zdrowia, radości, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy. Szczęść Boże.

Biskup Płocki Piotr Libera przekazuje nam również świąteczne życzenia: 

"Wiara nie uwalnia nas od udręk życia, ale pozwala nam przejść przez nie
w zjednoczeniu z Bogiem w Chrystusie, z wielką nadzieją, która nie zawodzi…” Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2022 Powoli wychodzimy z bolesnego doświadczenia pandemii, ale przeżywamy niestety tegoroczną Uroczystość Paschalną w cieniu okrutnej wojny za naszą wschodnią granicą. Wszystkich nas bardzo niepokoi obecna sytuacja. Potrafiliśmy jednak mimo wszystko otworzyć nasze serca na pomoc duchową i materialną naszym siostrom i braciom z Ukrainy, za co serdecznie dziękuję!  Kochani moi, z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę przekazać Wam wszystkim, najserdeczniejsze życzenia paschalne. Niech spotkanie Zmartwychwstałego Jezusa, Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana, będzie dla nas wszystkich umocnieniem wiary i mimo wszelkich trudności źródłem prawdziwej radości. Życzę także pokoju serca, niegasnącej nadziei i doświadczenia Bożej miłości w naszej niełatwej codzienności. Zapewniam Was wszystkich o mojej nieustannej modlitwie i przekazuję pasterskie błogosławieństwo.

Płock, Pascha A. D. 2022      Wasz Biskup Piotr

 

Adoracja-05-2022.jpg

XXVI OGÓLNOPOLSKIE CZUWANIE ODNOWY W CZĘSTOCHOWIE - 21.05.2022 - więcej w Aktualnościach

wyjazd Czstochowa 21 05 2022