Ciemnica w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku 2018
    Szopka - Boże Narodzenie -2019 rok

Zmartwychwstanie Pańskie-Pusty Grób-2020

XV Niedziela Zwykła  –  12 lipca 2020

1.    Jutro  po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo Fatimskie – Różaniec i procesja z figurą Matki Bożej

2.    W środę po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na nowennę za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek na cichą adorację Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. W czwartek 16 lipca,  w liturgii wspomnienie Najśw. Maryi Panny z góry Karmel

3.    W miesiącu lipcu w dni powszednie spowiedź wieczorem będzie tylko przed Mszą  od godz. 17.30.

4.    Na tablicy ogłoszeń są umieszczone szczegółowe informacje o XXXIX pieszej pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę. Tegoroczna 39. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę wyruszy pod hasłem: „Stawiam na Maryję”. Będzie ona przygotowaniem do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. W związku z trwającą epidemią koronawirusa w tym roku  Pielgrzymka będzie miała charakter „sztafety”. Każdego dnia będzie pielgrzymowała inna grupa, pod kierunkiem swojego ks. Przewodnika. Nie są przewidywane w tym roku noclegi.  Pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia  z Płockiej Katedry po Mszy Świętej o godz. 6 00.
Będą to pielgrzymi z Płocka – grupa Biało-Czerwona z przewodnikiem  ks. Piotrem Gadomskim.  Zapisów w tym roku są u Przewodników Grup. Szczegółowe informacje o zapisach otrzymamy w kancelarii parafialnej i znajdziemy na tablicy ogłoszeń. Można włączyć się w duchowe pielgrzymowanie i dzisiaj już zapisać się na listę duchowych pielgrzymów w zakrystii, otrzymując modlitewnik pielgrzyma. Pragniemy w ten sposób utworzyć wielką wspólnotę modlitewną, która będzie wspierać wszystkich wędrujących w tak ważnych intencjach Kościoła, Ojczyzny, rodzin i osobistych.

5.    Mimo trwających wakacji  zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej dzieci, szczególnie uczniów klas IV i V, którzy po wakacjach przystąpią do I Komunii św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.

6.    Po Mszy św. możemy nabyć tygodnik „Gość niedzielny”. Bóg zapłać za złożone ofiary.

XIV Niedziela Zwykla – 5 lipca 2020

1.    W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczorowej a w czwartek na cichą adorację Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00.

2.    W sobotę, 11 lipca w liturgii święto św. Benedykta, patrona Europy.

3.    W miesiącu lipcu w dni powszednie spowiedź   wieczorem jest tylko  przed Mszą św. od godz. 17.30 do 18.00.

4.    Zachęcamy do lektury i nabycia tygodnika „Gość Niedzielny”. Bóg zapłać za złożone ofiary.