• Widok kościoła św. Jana Chrzciciela od frontu
  Widok kościoła św. Jana Chrzciciela od frontu

 • Widok kościoła św. Jana Chrzciciela od ul. Abpa A.J. Nowowiejskiego
  Widok kościoła św. Jana Chrzciciela od ul. Abpa A.J. Nowowiejskiego

 • Widok kościoła św. Jana Chrzciciela ul. Ostatniej
  Widok kościoła św. Jana Chrzciciela ul. Ostatniej
 • Figura Jezusa Miłosiernego na dziedzińcu kościoła
  Figura Jezusa Miłosiernego na dziedzińcu kościoła

 • Ołtarz główny i dwa boczne w kosciele św. Jana Chrzciciela
  Ołtarz główny i dwa boczne w kosciele św. Jana Chrzciciela
 • Św Jan Chrzciciel Patron parafii
  Św Jan Chrzciciel Patron parafii
 • Szopka - Boże Narodzenie 2022
  Szopka - Boże Narodzenie 2022
 • Grób Pański 2023
  Grób Pański 2023
 • Chrzcielnica w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku
  Chrzcielnica w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku

 • Ołtarz boczny Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia
  Ołtarz boczny Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia

 • Ołtarz boczny-obraz św. Antoniego
  Ołtarz boczny-obraz św. Antoniego
 • Ołtarz boczny św. Rocha
  Ołtarz boczny św. Rocha

 • Ołtarz boczny Przemienienia Pańskiego
  Ołtarz boczny Przemienienia Pańskiego

 • Organy w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku
  Organy w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku

 

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Płocku

obchodzony w tym roku pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”.

I. W środę 18 stycznia w kościele parafii św. Jana Chrzciciela przy ul. Abp. A.J. Nowowiejskiego 2 w Płocku o godz. 18.00 Mszy św. na rozpoczęcie tygodnia ekumenicznego przewodniczył będzie biskup pomocniczy Mirosław Milewski, homilię wygłosi ks. mitrat Eliasz Tarasiewicz, proboszcz parafii prawosławnej pw. Przemienienia Pańskiego w Płocku.  

II. W czwartek 19 stycznia w płockim seminarium o godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie z siostrami brygidkami pt. „Gdy ekumenizm staje się życiem i nawróceniem" 

III. W piątek 20 stycznia w cerkwi pw. Przemienienia Pańskiego przy ul. T. Kościuszki 18 o godz. 17.00 organizatorzy zapraszają na Wieczernię - nieszpory prawosławne, z przewodniczeniem ks. Eliasza Tarasiewicza i homilią kapłana Mateusza M. Felicjana Szymkiewicza z Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.  

IV. W sobotę 21 stycznia w zborze ewangelickim przy ul. Kazimierza Wielkiego 39 w Płocku o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo Słowa Bożego. Przewodniczył mu będzie proboszcz ks. Szymon Czembor, proboszcz parafii ewangelickiej, a homilię wygłosi ks. kan. dr Włodzimierz Piętka, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego” w Płocku, referent ds. ekumenizmu w diecezji płockiej. 

V. W niedzielę 22 stycznia w parafii św. Jana Chrzciciela w Łętowie koło Bodzanowa o godz. 11.30 sprawowana będzie Msza św. o zjednoczenie chrześcijan. Będzie jej przewodniczył ks. kan. dr Jarosław Kwiatkowski, proboszcz parafii, natomiast homilię wygłosi ks. Szymon Czembor.   

VI. W poniedziałek 23 stycznia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy ul. Stary Rynek 14/18 w Płocku o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. o zjednoczenie chrześcijan, z przewodniczeniem i homilią ks. kan. dr. Tadeusza Kozłowskiego, emerytowanego oficjała Sądu Biskupiego w Płocku. 

VII. We wtorek 24 stycznia w kościele św. Jana Chrzciciela o godz. 18.00 Mszy św. w intencji zmarłych „ludzi ekumenii” z Kościołów chrześcijańskich w 2022 roku przewodniczył będzie i homilię głosi ks. prof. dr hab. Henryk Seweryniak, płocki teolog, ekumenista, wykładowca akademicki. 

VIII. W środę 25 stycznia w mariawickiej Świątynia Miłosierdzia i Miłości przy ul. Kazimierza Wielkiego 27 o godz. 17.00 nieszporom z udziałem przedstawicieli wszystkich Kościołów chrześcijańskich w Płocku przewodniczył będzie biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów M. Karol Babi, a homilię wygłosi biskup płocki Szymon Stułkowski.