Szopka - Boże Narodzenie

ZAPROSZENIE NA DIECEZJALNE ŚWIĘTO RODZINY W PŁOCKU

Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka i Biskupa Płockiego Piotra Libery, w diecezji płockiej w dniach 3-5 czerwca 2022 r. odbędą się trzydniowe obchody, związane z zakończeniem Roku „Rodzina Amoris laetitia”. Organizatorami obchodów są: Wydział ds. Rodzin i Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej oraz inne, liczne ruchy i stowarzyszenia działające na terenie Płocka i diecezji płockiej.

Program obchodów:

3 czerwca (piątek)

19.00          Teatr Dramatyczny w Płocku: spektakl Sekretarka na podstawie Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej (zapisy pod tel. 505 272 535).

4 czerwca (sobota)

10.00-13.00         Opactwo Pobenedyktyńskie (Kuria Diecezjalna) w Płocku: sesja naukowa Dziedzictwo społeczne bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Udział bezpłatny. Program:

• dr hab. Rafał Łatka (IPN w Warszawie – Biuro Badań Historycznych) – Kardynał Stefan Wyszyński nauczycielem patriotyzmu
    i wolontariatu;
  • ks. dr hab. Dominik Zamiatała, prof. ucz. (UKSW w Warszawie) – Aktywny senior na szlakach dziejów małych Ojczyzn;
  • ks. dr Wojciech Kućko (UKSW w Warszawie, dyrektor Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej, asystent kościelny SRKDP) ­– Kardynała Stefana Wyszyńskiego nauczanie o wojnie i pokoju a Magisterium Kościoła w czasach papieża Franciszka;
  • mgr Ewa Kozłowska-Głębowicz (Bractwo św. Antoniego z Padwy przy Sanktuarium Diecezjalnym św. Antoniego z Padwy w Ratowie) – Sposoby pozyskiwania środków na aktywizację patriotyczną seniorów;
  • dyskusja.

5 czerwca (niedziela) – Diecezjalne Święto Rodziny

11.30          Bazylika Katedralna w Płocku: Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery

12.30          X Marsz dla Życia i Rodziny z placu przed Bazylią Katedralną do Wyższego Seminarium Duchownego i Szkół Katolickich w Płocku (ul. Abpa A.J. Nowowiejskiego 2)

13.30          Ogród Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku: Festyn Rodzinny. Podczas Festynu Rodzinnego przewidziano wiele atrakcji, m.in. koncert zespołu Moja Rodzina, koncert orkiestry dętej, konkursy z nagrodami, strzelnica, poczęstunek i wiele innych.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania wszystkie rodziny naszej diecezji. Niech nasze Diecezjalne Święto Rodzin tuż przed 10. Światowym Spotkaniem Rodzin w Rzymie będzie okazją do dobrego spotkania w stolicy diecezji.