Ołtarz główny obraz Jana Chrzciciela

Ciemnica w kościele św. Jana Chrzciciela -2016 r.

Szczęść Boże - serdecznie wszystkich witamy na stronie parafii św. Jana Chrzciciela w Płocku

w Jan Chrzciciel

parafii Rzymskokatolickiej dekanatu płockiego zachodniego, w diecezji płockiej. Na stronie parafii św. Jana Chrzciciela w Płocku (Mapa strony) znajdziecie Państwo podstawowe informacje na następujące tematy:

Na uwagę zasługuje: Galeria zdjęć, Filmiki oraz strony, które polecamy m.in.:  Liturgia na dziś, http://twojabiblia.pl/losuj cytat, Instytucje diecezjalne, Media katolickie i Blogi.

Ufamy, że znalezione na stronie wiadomości pozwolą Państwu lepiej poznać naszą parafię, włączyć się w jej życie duchowe, odnależć swoje miejsce w parafii i Kościele aby móc się  dzielić pięknem i radością wiary oraz rozwijać swoje talenty na chwałę Pana,  służbę  Bogu i bliżniemu. Za odwiedzenie parafialnej strony serdecznie wszystkim Państwu dziękujemy.

AKTUALNOŚCI w PARAFII i KOŚCIELE

1.

Rekolekcje Wielkopostne

2.

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie

logo OwDS w PolsceParafia św. Jana Chrzciciela w Płocku informuje, iż Msza św. z modlitwą o uzdrowienie jest sprawowana w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku w każdą trzecią sobotę miesiąca. Wyjątkowo 20 maja 2017 roku spotykamy się  w Częstochowie na   XXII Ogólnopolskim Czuwaniu Odnowy - w drugim dniu czuwania na Jasnej Górze  – zapraszają grupy Odnowy w Duchu Świętym. Natomiast 26 maja 2017 r. o godz. 20.30 zapraszamy na jubileuszowe spotkanie w płockim Amfiteatrze: Inicjatywa Wieczór Chwały ZJEDNOCZENI -    w podziękowaniu zmartwychwstałemu Bogu za Inicjatywę, za ludzi, którzy ją tworzyli i nadal tworzą. W miarę możliwości, prosimy o przekazanie tej wiadomości wszystkim zainteresowanym.

log m 2017 r w Kosciele 3. „Idźcie i głoście... w rodzinie i przez rodzinę! - Nowy Rok Liturgiczny i Duszpasterski 2016/2017- list Biskupa Płockiego

W minioną niedzielę we wszystkich świątyniach naszej Diecezji wraz z całym Kościołem w Polsce wołaliśmy: „Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, my, Polacy, stajemy przed Tobą, by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Ci naszą Ojczyznę i cały Naród”. Tym wymownym aktem zamknęliśmy w naszej Ojczyźnie Jubileusz Miłosierdzia, a zarazem rok obchodów 1050-lecia Chrztu Polski – rok znaczący także w życiu naszej Diecezji! Znaczący, bo jeszcze tak niedawno Pani Jasnogórska nawiedzała nasze parafie, a latem przyjmowaliśmy w naszych wspólnotach i rodzinach młodych ludzi i ich duszpasterzy z Armenii, Włoch, Ukrainy, Francji i USA – uczestników Światowych Dni Młodzieży. Tysiące młodych z Diecezji udało się na te Dni do Krakowa, by tam razem z Papieżem Franciszkiem, ze swoimi biskupami i z milionami rówieśników z całego świata dzielić się radością wiary.

(więcej czytaj w Aktualnościach: „Idźcie i głoście... w rodzinie i przez rodzinę!” - Nowy Rok Liturgiczny i Duszpasterski 2016/2017- list Biskupa Płockiego

4.

100 lecie MBF

JUBILEUSZ 100. ROCZNICY OBJAWIEŃ FATIMSKICH W KOŚCIELE

W sobotę 13 maja setna rocznica objawień Fatimskich. W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, w naszej świętojańskiej parafii, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie nabożeństwo Fatimskie – Różaniec i procesja ze świecami wraz z nabożeństwem majowym.

Diecezjalne uroczystości 100. rocznicy Objawień Fatimskich będą w sobotę 13 maja 2017 r. w Ciechanowie w parafii Matki Bożej Fatimskiej.

Jubileusz 100 rocznicy objawień fatimskich będzie uroczyście obchodzony z udziałem Episkopatu Polski w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem dnia 6. Czerwca 2017 r.

Mszy św. będzie przewodniczył J.E. ks. Abp. Stanisław Gądecki - Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski - Metropolita Poznański.

W tym dniu zostanie ponowiony akt poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi., zgodnie z prośbą jaka została skierowana przez MB w Fatimie.

Więcej czytaj: