• Widok kościoła św. Jana Chrzciciela od frontu
  Widok kościoła św. Jana Chrzciciela od frontu

 • Widok kościoła św. Jana Chrzciciela od ul. Abpa A.J. Nowowiejskiego
  Widok kościoła św. Jana Chrzciciela od ul. Abpa A.J. Nowowiejskiego

 • Widok kościoła św. Jana Chrzciciela ul. Ostatniej
  Widok kościoła św. Jana Chrzciciela ul. Ostatniej
 • Figura Jezusa Miłosiernego na dziedzińcu kościoła
  Figura Jezusa Miłosiernego na dziedzińcu kościoła

 • Ołtarz główny i dwa boczne w kosciele św. Jana Chrzciciela
  Ołtarz główny i dwa boczne w kosciele św. Jana Chrzciciela
 • Św Jan Chrzciciel Patron parafii
  Św Jan Chrzciciel Patron parafii
 • Zmartwychwstanie-Pusty Grób - kościół sw. Jana Chrzciciela
  Zmartwychwstanie-Pusty Grób - kościół sw. Jana Chrzciciela
 • Złóbek-Boże-Narodzenie-2016
  Złóbek-Boże-Narodzenie-2016
 • Grób Pański_2017
  Grób Pański_2017
 • Żłóbek Boże Narodzenie - 2017 rok
  Żłóbek Boże Narodzenie - 2017 rok

   

   

 • Ciemnica w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku 2018
  Ciemnica w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku 2018
 • Grób Pański - 2018
  Grób Pański - 2018
 • obraz Jezusa Miłosiernego w prezbiterium kościoła św. Jana Chrzciciela
  obraz Jezusa Miłosiernego w prezbiterium kościoła św. Jana Chrzciciela
 • Wnętrze kościoła - Boże Narodzenie-2015
  Wnętrze kościoła - Boże Narodzenie-2015
 • Złóbek-Boże-Narodzenie-2015
  Złóbek-Boże-Narodzenie-2015
 • Chrzcielnica w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku
  Chrzcielnica w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku

 • Ołtarz boczny Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia
  Ołtarz boczny Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia

 • Ołtarz boczny św. Antoniego
  Ołtarz boczny św. Antoniego

 • Ołtarz boczny św. Rocha
  Ołtarz boczny św. Rocha

 • Ołtarz boczny Przemienienia Pańskiego
  Ołtarz boczny Przemienienia Pańskiego

VI Niedziela Wielkanocna - 6 maja 2018

 

VI Niedziela Wielkanocna - 6 maja 2018

 1. Dzisiaj Uroczystości Zygmuntowskie – o godz. 10.00 Msza św. w Bazylice Katedralnej przy starożytnej Hermie - relikwiarzu św. Zygmunta, w czasie której będziemy prosić Boga za wstawiennictwem Świętego Patrona o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i naszego miasta.
 2. Zapraszamy na modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej podczas nabożeństw majowych – codziennie po Mszy św. o godz. 18.00, tylko  jutro majowe będzie przy Krzyżu na Osiedlu o 19.30 Od piątku w czasie nabożeństw majowych będą modlitwy nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego
 3. We wtorek, 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika - głównego patrona Polski i naszej diecezji. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencjach Ojczyzny podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,  uczniowie klas IV odnowią przyrzeczenia Chrztu św. podczas Mszy  św.  o godz. 10.30 i o godz. 12.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców będzie w sobotę 12 maja od godz. 9.00 do 10.00, a spotkania przygotowawcze   przed II Komunią   św. będą w kościele w poniedziałek, wtorek  i   czwartek o  godz. 15.30 dla klas IV a, d i e natomiast o godz. 16.30 dla klas IV b i c.
 5. W przyszłą niedzielę, 13 maja o godz. 17.15 nabożeństwo Fatimskie – różaniec i procesja. Również w przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 16.00 zapraszamy uczniów klas III z rodzicami w ramach przygotowania do uroczystości komunijnych.
 6. A teraz Słowo Biskupa Płockiego: Kochana Młodzieży!
  Drodzy Księża i Siostry Zakonne!

W Jubileuszowym Roku św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży, podjąłem decyzję o zwołaniu II Synodu Młodych Diecezji Płockiej. Rok św. Stanisława Kostki zachęca do podjęcia refleksji nad duchową kondycją młodych ludzi naszej Diecezji. Jest to również czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie, które dojrzewa w naszych domach, szkołach, uczelniach i parafiach. Po trzech latach od pierwszego Synodu Młodych, chcę ponownie spotkać się z młodymi, by rozeznawać co Duch mówi do młodego Kościoła płockiego.
Również w Rzymie, w październiku tego roku, będzie obradować Synod Biskupów zwołany przez Papieża Franciszka pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Franciszek powiedział, że będzie „to Synod Młodych i wszyscy chcemy słuchać siebie nawzajem. Każdy młody ma coś do powiedzenia innym, ma coś do powiedzenia dorosłym, ma coś do powiedzenia księżom, siostrom zakonnym, biskupom i papieżowi. Wszyscy musimy Was wysłuchać”.
Idąc za głosem Ojca Świętego Franciszka chcę również i ja słuchać i rozmawiać z młodzieżą naszej Diecezji. II Synod Młodzieży będzie obradował w dniach 31 sierpnia – 1 września br. w Wyższym Seminarium Duchowym i Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym Studnia w Płocku.
Zapraszam księży odpowiedzialnych za duszpasterstwo młodzieży, serdecznie zapraszam młodzież z ruchów i wspólnot, młodych z organizacji młodzieżowych (harcerzy) oraz czworo przedstawicieli z każdego dekanatu na Synod Młodych do Płocka. Szczegółowe informacje zostaną przekazane przed Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży do Dekanalnych Duszpasterzy Młodzieży oraz na stronie: www.ddm-studnia.pl i na Facebooku: Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Studnia. Proszę młodzież i księży, żebyście dostępnymi wam środkami komunikacji przekazali informację o Synodzie Młodych swoim rówieśnikom, byśmy razem tworzyli wspólnotę modlitwy młodego Kościoła i robili „Boży raban” w Diecezji. Wierzę, że II Synod Młodych Mazowsza i Ziemi Dobrzyńskiej pozwoli nam wspólnie odkryć fascynującą prawdę o tym, że „Bóg jest zawsze młody, jest zawsze nowy” (Papież Franciszek). Święty Stanisławie Kostko wspieraj nas w synodalnych pracach! Pozdrawiam Was z Tumskiego Wzgórza i z serca błogosławię.   Wasz biskup Piotr

 1. Po Mszy św. możemy nabyć tygodnik „Gość niedzielny”. Bóg zapłać za  złożone ofiary.