• Widok kościoła św. Jana Chrzciciela od frontu
  Widok kościoła św. Jana Chrzciciela od frontu

 • Widok kościoła św. Jana Chrzciciela od ul. Abpa A.J. Nowowiejskiego
  Widok kościoła św. Jana Chrzciciela od ul. Abpa A.J. Nowowiejskiego

 • Widok kościoła św. Jana Chrzciciela ul. Ostatniej
  Widok kościoła św. Jana Chrzciciela ul. Ostatniej
 • Figura Jezusa Miłosiernego na dziedzińcu kościoła
  Figura Jezusa Miłosiernego na dziedzińcu kościoła

 • Ołtarz główny i dwa boczne w kosciele św. Jana Chrzciciela
  Ołtarz główny i dwa boczne w kosciele św. Jana Chrzciciela
 • Św Jan Chrzciciel Patron parafii
  Św Jan Chrzciciel Patron parafii
 • Zmartwychwstanie-Pusty Grób - kościół sw. Jana Chrzciciela
  Zmartwychwstanie-Pusty Grób - kościół sw. Jana Chrzciciela
 • Złóbek-Boże-Narodzenie-2016
  Złóbek-Boże-Narodzenie-2016
 • Grób Pański_2017
  Grób Pański_2017
 • Żłóbek Boże Narodzenie - 2017 rok
  Żłóbek Boże Narodzenie - 2017 rok

   

   

 • Ciemnica w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku 2018
  Ciemnica w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku 2018
 • Grób Pański - 2018
  Grób Pański - 2018
 • Boże Narodzenie - szopka z 2018 r
  Boże Narodzenie - szopka z 2018 r
 • Grób Pański 2019 rok
  Grób Pański 2019 rok
 • obraz Jezusa Miłosiernego w prezbiterium kościoła św. Jana Chrzciciela
  obraz Jezusa Miłosiernego w prezbiterium kościoła św. Jana Chrzciciela
 • Wnętrze kościoła - Boże Narodzenie-2015
  Wnętrze kościoła - Boże Narodzenie-2015
 • Złóbek-Boże-Narodzenie-2015
  Złóbek-Boże-Narodzenie-2015
 • Chrzcielnica w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku
  Chrzcielnica w kościele św. Jana Chrzciciela w Płocku

 • Ołtarz boczny Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia
  Ołtarz boczny Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia

 • Ołtarz boczny św. Antoniego
  Ołtarz boczny św. Antoniego

XI N. Zwykła – uroczystość Trójcy Św. – 16 czerwca 2019 r.

 

XI N. Zwykła – uroczystość Trójcy Św. – 16 czerwca 2019 r.

 1. Dzisiaj zapraszamy na ostatnią przed wakacjami Mszę św. o godz. 20.00.
 2. W czwartek 20 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Podziękujemy Bogu za dar Eucharystii, a w czasie procesji z Najśw. Sakramentem będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego miasta. Boże Ciało będziemy przeżywać .we wspólnocie wiernych parafii Starego Miasta. Rozpocznie się ta uroczystość w Bazylice Katedralnej o godz. 11.00 Mszą św. pod przewodnictwem    Biskupa Płockiego Piotra Libery a następnie procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy przejdzieulicami:Kościuszki, przy placu Obrońców Warszawy, Kolegialną i Kwiatka do naszego kościoła. Nasza parafia przygotuje IV ołtarz przy pomniku bł. Abpa A. J. Nowowiejskiego. Prosimy o kwiaty do ołtarza. W naszym kościele w Boże Ciało będą Msze św. o 7.30, 9.00 i 18.00, a o godz. 10.15 wyruszy procesja z pełną asystą do Katedry. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. dla wiernych, którzy nie mogli w niej uczestniczyć w Katedrze. Zwracamy się ze szczególna prośbą o włączenie się do asysty procesyjnej. W procesji będą uczestniczyły dzieci pierwszokomunijne a dziewczynki będą sypały kwiatkami. Zapraszamy wszystkie dzieci, które zgromadzą się przed kościołem o godz. 12.45 i stąd przejdą z p. katechetką i ks. Pawłem do III ołtarza.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. wieczorowej.
 4. We wtorek 18 czerwca, w związku z zakończeniem roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy uczniów wszystkich klas i nauczycieli na  Mszę św.  godz. 8.15.
 5. W sobotę 22 czerwca w ramach Jerycha Róźańcowego, w naszym kościele będzie trwała przed wystawionym Najśw. Sakramentem w godzinach od 12.00 do 18.00 modlitwa Różańcowa. Tę modlitwę będą prowadziły grupy: o godz. 12.00 rozpocznie Legion Maryi, o godz. 13.00 Koło Różańcowe św. Teresy, od godz. 14.00 Koło św. Franciszka a o godz. 15.00 różaniec wraz z Koronką Koło Różańcowe św. Józefa; od godz. 16.00 Koło św. Maksymiliana a następnie na zakończenie od godz. 17.00 grupa pokutna. Zakończymy Jerycho Różańcowe nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Do udziału w tej adoracji i modlitwie zapraszamy także członków grup, ruchów i stowarzyszeń oraz parafian, którzy zechcą się włączyć w to modlitewne czuwanie.
 6. W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, w wigilię uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela, na wszystkich Mszach św. będziemy przeżywać doroczną uroczystość odpustową ku czci naszego patrona. Główne nabożeństwo odpustowe będzie o godz. 12.00 – Msza św. i procesja eucharystyczna – prosimy asystę procesyjną. W czasie wszystkich Mszy św. Słowo Boże będzie głosił ks. dyrektor Łukasz Nowak z Sikorza a nasze ofiary składane na tacę w uroczystość odpustową, przeznaczymy na nowo powstały Dom Seniora „Leonianum” w Sikorzu. Po Mszy św. o godz. 18.00 w uroczystość odpustową zapraszamy na koncert muzyki sakralnej w wykonaniu płockiego Kwintetu dętego Canzona i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku z okazji 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki..                                              
 7. Bóg zapłać za złożone ofiary. Po Mszy św. możemy także nabyć tygodnik „Gość Niedzielny”. Jest także wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego”. W ramach Kampanii „Pola Nadziei 2019”   przed naszym kościołem, odbywa się dzisiaj kwesta – zbiórka środków na potrzeby Hospicjum prowadzonego przez Płocką Caritas. Przez złożenie ofiary do puszki możemy włączyć się w tę akcję wsparcia Hospicjum.